Prof. Dr. Semih Aydıntuğ Kimdir ?

Ankarada 1957 yılında doğdum. 1980 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi kliniğinde asistanlığa başladım.

1986 da Genel Cerrahi Uzmanı oldum ( Bu kadar uzun sürmesi tembelliğimden değil, arada yurtdışına gitmemden kaynaklanmıştır ). 1990 yılında doçent oldum. 1992 yılında Türkiyede ilk defa kliniğimizde alt birimler kuruldu. Ben de Endokrin ve Meme Cerrahisi alt biriminde görevlendirildim. O gün bugündür sadece meme hastalıkları ve Endokrin Cerrahi ile uğraşırım, uğraşmaya da devam ediyorum. 1996 yılında profesör oldum. Daha sonra çalışma alanımı biraz genişlettim ve beslenme ile ilgilendim. 10 yıla yakın bir süre “ Klinik nütrisyon ” ekibi başkanlığı yaptım. Beslenmenin endokrinoloji ile yakınlığı sayesinde hem ben çok şey öğrendim hem de hastalarım bundan faydalandı.

2001 yılında Başhekim yardımcılığını bıraktıktan bir süre sonra kısmi statüde çalışmaya başladım. Yani Türkçesi muayenehane açtım. Muayenehanemde de sadece meme hastalıkları ve Endokrin Cerrahi problemleri olan hastaları kabul ettim. 2009 yılı Ekim ayında kendi isteğim ile emekli oldum. 53 yaşında emekli olmamın en önemli nedeni Fakülte ile muayenehane hayatını birlikte götürmeye artık vaktimin yetmiyor olması idi.

Şu anda muayenehanemde çalışmaya devam ediyorum. Mesleğimle ilgili yayınları daha kolay takip ediyorum, hastalarıma daha fazla zaman ayırabiliyorum.